Kurs Nowe Życie

W dniach 31 sierpnia - 2 września 2012 nasza wspólnota gościła wspólnotę SNE Bytom, z którą na Górze św. Anny wspólnie przeżywaliśmy Kurs Nowe Życie. Oto świadectwa niektórych uczestników kursu:


Bóg uspokoił moje serce, poukładał w moim sercu wszystko na swoje miejsce. Dał mi nadzieję, teraz wiem, że nie muszę się bać.

Kasia


Choć w kościele jestem od zawsze i treści przekazywane na Kursie nie były dla mnie niczym nowym, to dopiero tutaj dostrzegłam ich prawdziwość. Zdążyłam się już do tego przyzwyczaić, że Bóg mnie kocha i te słowa stały się dla mnie utartym frazesem.  Na kursie świadectwo życia osób prowadzących, ich zaangażowanie i postawa, oraz atmosfera modlitwy pozwoliły mi na nowo dostrzec sens tych słów. Teraz już nie tylko jestem świadoma Bożej miłości, ale czuję ją. Mogę powiedzieć w pełni świadomie, że jestem kochana przez Boga.

Daniela


Na kursie Nowe Życia doświadczyłam pokoju serca, umocnienia w wierze, oraz dużo miłości, cierpliwości i zrozumienia.

Ania


Na kursie Bóg uświadomił mi, to że choć jestem grzesznikiem, to jestem Jego umiłowanym dzieckiem. Pragnę kroczyć z Jezusem i głosić zbawienie innym ludziom.

Artur


Przeżyłem dobrze ten czas.

Andrzej


Na kursie pogłębiłem swoją wiarę, która była dość płytka. Pomógł mi on zrozumieć wiele prawd wiary, w której jestem od urodzenia, ale których nie rozumiałem. Dotyk Ducha Świętego wiele zmienił w moim życiu i naprowadził mnie na prostą drogę do Pana. Dzięki Kursowi Nowe Życie Chrystus stał mi się bliższy.

Sam pobyt na Kursie był dla mnie niezapomnianym i niesamowitym przeżyciem.

Tadeusz


Poczułem Boga, który jest blisko mnie i chce żebym się otworzył na Niego, ale coś mnie blokuje. Bóg pomógł mi podjąć postanowienie podjęcia innego życia. Na Kursie przebaczyłem i ogłosiłem Boga swoim Panem i Królem.

Adam


Bóg skruszył moje serce, dał mi pokój, pokazał cel i drogę mojego życia i wypełnił mnie miłością i radością.

Marzena


Bóg dał mi nadzieję, wewnętrzny pokój, zabrał lęk i pomógł znaleźć odpowiedź na  wiele nurtujących mnie pytań. Na modlitwie poczułam ogromny pokój i mogłam skupić się całkowicie na Jezusie, co wcześniej przychodziło mi z wielkim trudem.

Regina


Bóg przypomniał mi o Swojej miłości do grzesznika. Pokazał mi, że nie będę idealna, ale On i tak będzie mnie zawsze kochał. Pokazał mi sfery mojego życia, do których jeszcze nie zaprosiłam Jezusa, chociaż już wcześniej przyjęłam Go jako mojego Pana.

Kasia


Bóg przypomniał mi Swoje słowa o miłości do mnie. Pokazał mi mój grzech i dziedzinę życia, której jeszcze Mu nie oddałam.

Beata


Na Kursie Bóg dał mi pragnienie bym na nowo zaczął żyć. Dawał mi radość i pragnienie uwielbiania Go.

Andrzej


W czasie Kursu Bóg przypomniał mi o tym, że mnie kocha, czuwa nade mną i ani na chwilę nie odpoczywa. Treści, które były podejmowane na Kursie słyszałem już wiele razy, ale teraz rozbrzmiały z wielką mocą.

Duch Święty wlał w moje serce pragnienie przemieniania mojego życia Jego mocą oraz pragnieniem służenia innym.

Mateusz


Bóg podczas Kursu odrodził we mnie to, co już wcześniej mi dał i dał jeszcze więcej. Dzięki uczestnictwie w Kursie odkryłam, że jest mi potrzebna wspólnota, w której będę mogła wzrastać.

Ewa


Dzięki Kursowi czuję się silniejszy i mogę stawać do świadectwa. Bóg potwierdził, że moja codzienna formacja jest moją drogą do Niego. Na Kursie zostałem uzdrowiony z bólu lewego nadgarstka.

Janek


Bóg otworzył zamknięte dotąd zakamarki mojego serca i zachęcił do dalszego poszukiwania Go. Zachęcił do wzywania Ducha Świętego, który jest Osobą, a nie jakimś dodatkiem. Bóg pogłębił również miłość do drugiego człowieka. Dał mi poczucie bezpieczeństwa i opieki, pogłębił moje zaufanie do Niego. Znów zakochałam się w Panu Jezusie!  Bóg mnie na nowo zachwycił. Zachwycił mnie również człowiek. Bóg  zachęcił do szukania wspólnoty i posługi ku jego chwale.

Agnieszka


Bóg wlał w moje serce chęć bycia przy Nim bez względu na okoliczności. Zabrał wszystkie wątpliwości dotyczące wiary dając pewność, że to On jest Panem wielkim w czynie i słowie. Moje serce na nowo zapłonęło żarem do ewangelizacji. Bóg zabrał ode mnie obawy i niezdecydowanie, dając łaskę oddania Mu całego życia na sto procent.

Roman


Bóg przyszedł do mnie ze swoją miłością, spokojem i wielką radością. Dał mi więcej siły i nadziei, pokazał co mogę zmienić w moim życiu. Obdarzył mnie swoją łaską, dodał odwagi i rozświetlił to, co było ciemne. Pokazał, że mogę lepiej i inaczej żyć. Napełnił mnie Duchem Świętym, który zabrał wstyd, otworzył mi usta, bym na głos mogła Go wielbić i wzniósł moje ręce. Bóg oczyścił mnie i dał nowe życie.

Kasia


Bóg obudził we mnie nowe pragnienia: chęć częstej rozmowy z Nim, trwania we wspólnocie i większego zaangażowania we wspólnotę. Otrzymałam wielki prezent – nowe życie i teraz wiem, jak i czym chcę je wypełnić.

Na kursie spotkałam wielu ciepłych i serdecznych osób, z którymi mogłam się dzielić moimi pragnieniami.

Aga


Bóg na Kursie odnowił mój umysł, poukładał wiele podstawowych pojęć związanych z wiarą i obdarzył mnie pokojem.

Arek


Bóg dał mi nadzieję, pomógł przebaczyć, zmienił moje myślenie, pomógł mi zaakceptować siebie, pozwolił uwierzyć, że jestem przez Niego kochana, choć jestem grzesznikiem.

Paulina


Kilka razy wyznawałam, że Jezus jest moim Panem, ale dopiero tutaj w pełni poczułam co to znaczy i zapragnęłam przemiany życia. Poczułam Jego ogromną miłość i pewność, że zawsze jest ze mną. Bóg pokazał mi, że są w moim życiu pewne sprawy ważniejsze od Niego i dał pragnienie zmiany tego.

Olga


Na tym Kursie Bóg na nowo dał mi się dotknąć i poczuć Jego obecność. Wzbudził we mnie wiarę i wlał pokój do mojego serca. Przypomniał mi, jak bardzo cenna jestem dla Niego i jak mnie kocha, pomimo tego, że jestem słaba i grzeszna.

Teresa


Bóg dał mi wielką radość, pokazał swoją miłość do mnie i to, że zawsze jest ze mną. Przepełnia mnie pragnienie nowego życia, którym chcę dzielić się z innymi.

Maria


Na Kursie zrozumiałem, że życie z Jezusem jest życiem w obfitości. Choć w ostatnim czasie starałem zawierzać Mu wszystko, to dopiero na tym Kursie podjąłem szczerą decyzję o zawierzeniu się w całości Jezusowi. Poczułem silne, jak nigdy dotąd, pragnienie wyzwolenia się z grzechu, z którym zmagam się już oddawana i jestem nim zniewolony. Choć wiem, że może nie uwolnię się od niego od razu, to wiem też, że mimo tego jak często upadam, to Bóg kocha mnie niezmiennie i stale, więc nie muszę się załamywać po kolejnym upadku.

Kuba


Bóg rozpalił mnie pragnieniem uwielbiania Go. Dobrze nam tu było być. Umocniłam w tym czasie moje relacje z osobami, z którymi tu przybyłam. Doświadczyłam radości wspólnoty Kościoła, pokoju serca, kontemplowania tego, kim jest Bóg i co chce dla mnie robić. Wiem że jestem bezpieczna w Jego dłoniach.

Bożena


Bóg obdarzył mnie wielkim pokojem serca i ufnością w Jego moc. Pokazał jak bardzo się o mnie troszczy, że ma dla mnie zamiary pełne pokoju i największego dobra dla mnie. Na Kurs przyjechałam z niepokojem, lecz modlitwa ma moc. Pan usunął wszelki niepokój i poprowadził wspaniałą drogą.

Ania


Czułam wyraźnie jak Bóg prowadził mnie przez ten Kurs. Na nowo poczułam Jego miłość do mnie. Duch Święty pogłębił mój charyzmat – dar języków. Znów poczułam, że Jezus jest przy mnie blisko.

Ania


Bóg na nowo otworzył mnie na siebie. Dał mi siłę do dalszego życia. Pozwolił mi uwierzyć, że życie z Bogiem jest lepsze i pełniejsze. Dał wiarę, że moje życie może się zmienić, mogę być lepszy, zwalczyć z Bogiem moje nałogi.

Marek


Na tym kursie Bóg pokazał mi jak wiele moich grzechów ma swój korzeń w niezorganizowaniu... tęskniłem za tym by być we właściwym miejscu o właściwej porze... a doświadczenie sprzed kursu było takie, że często byłem nie tam gdzie Bóg chciał bym był... albo chciałem być w kilku miejscach na raz...
Teraz wierzę że Bóg będzie to zmieniał... w końcu to On jest Panem mojego czasu - będę tylko tam gdzie On będzie chciał.
Bogu chwała
Dzięki za posługę i opiekę nad dziećmi :) bez tego nie byłoby mnie na tym kursie...
Piotrek
Ps. Dzięki Anulka , że tu przyjechałaś że mną i maluchami ;)